kamienica mural grochowska - Będzie przebudowa kamienicy przy Grochowskiej 297! Autor "leśmianowskiego" muralu poszukiwany!

Okazuje się, że Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Praga-Południe zawarł umowę na gruntowną przebudowę i rewitalizację kamienicy przy ul. Grochowskiej 297. Zgodnie z zapowiedziami, prace rozpoczną się już niedługo. Jednocześnie poszukiwany jest autor muralu zdobiącego jedną ze ścian kamienicy.

Zapowiedź prac w ramach rewitalizacji kamienicy związana jest, poza oczywistymi korzyściami, w postaci gruntownego remontu i odświeżenia budynku, z koniecznością usunięcia, widniejącego na jednej ze ścian, muralu anonimowego artysty. Jednocześnie dzielnica chce zadbać o to, by dzieło nie odeszło w zapomnienie.

Nie chce jednak, aby w ich toku bezpowrotnie utracony został wyjątkowy mural, inspirowany twórczością B. Leśmiana, znajdujący się na jednej ze ścian tej kamienicy – zapewnia UD Praga-Południe. Dlaczego miejskie malowidło nie może pozostać w dotychczasowym miejscu? Jak informuje urząd, podczas przebudowy budynku na ścianie, na której obecnie znajduje się dzieło, odtworzone zostaną okna oraz izolacja ścian.

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Jakie zatem plany wobec tego oryginalnego dzieła mają urzędnicy?

– […] ZGN Praga-Południe planuje go odtworzyć na innej ścianie budynku lub w innej, dogodniejszej, lokalizacji. Ale, aby wykonać to właściwie, niezbędna jest ścisła współpraca z artystą, który to dzieło stworzył. Do tej pory pozostaje jednak on/ona anonimowy. Dlatego apelujemy do wszystkich osób, instytucji i stowarzyszeń, które mogą go/ją znać z prośbą o przekazanie informacji, że chcemy nawiązać kontakt i wspólnie uratować to dzieło –.

Więcej informacji z dzielnicy Praga-Południe TU.

zdj. UD Praga-Południe

JK