Bieg Konstytucji 3 maja - Bieg Konstytucji 3 maja – rekordowa liczba uczestników
W piątek, 3 maja, odbędzie się pierwsza impreza z cyklu Triady Biegowej odbywającej się pod hasłem "Zabiegaj o pamięć".

W 29. odsłonie Biegu Konstytucji 3 Maja zmierzy się rekordowa liczba uczestników. Tylko w środę 24 kwietnia zarejestrowanych było ponad 7000 biegaczy, wśród nich dzieci w 700-metrowym „Biegu z Maskotką” oraz zawodnicy nordic walking, a chętnych do odbycia patriotycznego biegu wciąż przybywa.

Piątkowy bieg rozpocznie cykl trzech patriotycznych biegów. W tym roku na uczestników całej triady czeka wyjątkowy medal, który powstanie po złączeniu medali ze wszystkich trzech biegów, tworząc niepowtarzalny kształt granic Polski i Warszawy.

Biegacze pobiegną trasą, która wiedzie przez miejsca związane z osobą i dziełem króla Stanisława Augusta Poniatowskiego – inspiratora prac nad Ustawą Rządową z 1791 r.

Zawodnicy wystartują w piątek, 3 maja, o godz. 11.00 z al. Hopfera (park Agrykola). Trasa biegu prowadzić będzie ulicami: Łazienkowską, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Al. Ujazdowskimi, Matejki, Wiejską, Górnośląską, Hoene-Wrońskiego, aż do mety na ulicy Rozbrat. Limit czasu dla biegu głównego wynosi 60 minut.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie TU.

zdj. Aktywna Warszawa

JK