parking - Chodniki i parking dla „Orków” na Domaniewskiej, czyli Budżet Obywatelski dla Mokotowa

„Mordor”, warszawskie zagłębie biurowe przy Domaniewskiej, cierpi na brak miejsc parkingowych. W tegorocznym Budżecie Obywatelskim pojawił się projekt, który mógłby rozwiązać problem wielu pracowników mokotowskich biur, którzy przyjeżdżając codziennie do pracy, nie mają gdzie zaparkować auta. Przyjrzyjmy się zatem propozycji zatytułowanej „Chodniki i parking dla „Orków” na Domaniewskiej przy Suwak’u”.

Autor projektu, Geronimo, zaproponował stworzenie:

– 100 metrów chodnika o szerokości 2 metrów w na ul. Domaniewskiej przy skrzyżowaniu z ul. Suwak,

– 29 miejsc postojowych wzdłuż proponowanego chodnika,

– oraz nasadzenie wzdłuż proponowanego chodnika 6 drzew.

Jak słusznie stwierdza pomysłodawca, na skraju ulicy Domaniewskiej, przy skrzyżowaniu z ulicą Suwak brakuje łącznie około 100 metrów chodnika. Zamiast pożądanej infrastruktury znajduje się tam ścieżka, którą codziennie do pracy przechodzą pracownicy „Mordoru”.

„Proponuję wykonanie w tym miejscu dwóch odcinków chodnika o długości 87,7 i 12,5 metra i szerokości 2 metrów oraz wyznaczenia przejść dla pieszych. Dodatkowo proponuję nasadzenie 6 drzew w ciągu chodnika” – czytamy w opisie projektu.

Kolejną propozycją Geronimo jest stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych. „[…] Proponuję, by wzdłuż chodnika wykonać na odcinku 72,5 metra zatokę do parkowania prostopadłego o szerokości 5 metrów”. Jak słusznie stwierdza autor projektu, „[…] zatoki tego rodzaju są wykonane w wielu miejscach, w ciągu ulicy Domaniewskiej. Rozwiązanie to umożliwiłoby dwukrotne zwiększenie możliwości postojowych w tym miejscu, zapewniając równocześnie więcej bezpieczeństwa dzięki przeniesieniu parkowania z jezdni do zatoki parkingowej”.

Czy projekt przypadnie do gustu urzędnikom? Czas pokaże. Jeśli pomysł pozytywnie przejdzie trwający etap weryfikacyjny, będziecie mogli oddać na niego swój głos już we wrześniu.

Ze szczegółami projektu możecie zapoznać się TU. Koszt jego realizacji został oszacowany na 180 000 zł.

JK