CIOSÓW KARATE NIE ĆWICZCIE Z BRATEM!

karate - CIOSÓW KARATE NIE ĆWICZCIE Z BRATEM!

Turniej karate Shinkyokushin SEKAI CUP 2019 o Puchar Burmistrza Pragi-Południe, zorganizowany przez Klub Karate „Sekai”, odbył się 26 maja w Szkole Podstawowej nr 185 imienia UNICEF. Zawody zgromadziły 80 zawodniczek i zawodników oraz wielu sympatyków wschodnich sztuk walki.

Mistrzostwa rozpoczęły się od Przysięgi Dojo, pięknie wyrecytowanej przez Pawła Jarosa, a ceremonię otwarcia uświetniły przygotowane po mistrzowsku pokazy,  w których można było podziwiać umiejętności dzieci i młodzieży. Najmłodsi z nich to pięciolatki z pobliskich przedszkoli. Całość poprowadził Robert Saniewski, sensei karate oraz nauczyciel WF w SP 185 im UNICEF

Podczas pokazu mistrzowskich kata, reprezentantki naszego klubu, Ewę Bednarską i Zuzannę Jaros, zostały zaskoczone niespodziewanym wtargnięciem dwóch, agresywnie się zachowujących, wyrostków, którzy próbowali zaatakować ćwiczące dziewczęta. Zanim zdążył zareagować ktokolwiek z publiczności, adeptki karate swoją odwagą i szybką reakcją pokazały, że nie warto wchodzić im w drogę. Po zakończeniu, „bójki” jaka wywiązała się na macie okazało się, że napastnikami byli Jędrzej Żmuda i Paweł Czubaj, reprezentanci naszego klubu, jednocześnie reprezentanci Polski na Mistrzostwa Europy. Nie obyło się bez spektakularnego pokazu rozbijania cegieł, a właściwie bloczków z gazobetonu w wykonaniu najmłodszych adeptów sztuki walki i ich trenera, Pana Roberta Saniewskiego. Pokazu wykonanego tak szybko, że Wasz reporter nie zdążył uchwycić tego momentu w całości.

500 - CIOSÓW KARATE NIE ĆWICZCIE Z BRATEM!

200 - CIOSÓW KARATE NIE ĆWICZCIE Z BRATEM!

Rywalizacja sportowa zaczęła się od walk bezkontaktowych, gdzie dzieci z pobliskich przedszkoli mogły zaprezentować swoje umiejętności. Kolejnym etapem były walki w lekkim kontakcie, podczas których dzieci ubrane w pancerze, kaski i ochraniacze, rywalizowały o miejsca medalowe.

Całą imprezę przygotował UKS Karate Kyokushin SEKAI przy współfinansowaniu Dzielnicy Praga Południe.

Zmagania karateków oraz ich sprawność fizyczną z zachwytem podziwiali Pani Ewa Żochowska, dyrektor SP 185 im. UNICEF oraz Pan Marcin Werelich, przedstawiciel Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy.

400 - CIOSÓW KARATE NIE ĆWICZCIE Z BRATEM!

300 - CIOSÓW KARATE NIE ĆWICZCIE Z BRATEM!

Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary, ufundowane przez sponsorów, a zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali uhonorowani dodatkowymi nagrodami.

Włodek Pawłowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *