autobus - Czy 527 wróci na poprzednią trasę? Mieszkańcy Białołęki interweniują

Miniony poniedziałek przyniósł pasażerom autobusu linii 527 niemałe rozczarowanie. Wszystko za sprawą nowej trasy, jaką pokierowane zostały pojazdy komunikacji miejskiej po uruchomieniu kolejnych stacji metra. Mieszkańcy niezadowoleni ze zmian, próbują przywrócić 527 na poprzednią trasę.

Okazuje się, że Zarząd Transportu Miejskiego powinien ponownie rozpatrzeć trasę autobusu linii 527. Problem, jaki sygnalizują mieszkańcy, jest poważny. Przed otwarciem nowych stacji metra autobusy dojeżdżały do stacji metra Ratusz Arsenał, dalej pokonując trasę do Esperanto. Po wprowadzonych zmianach 527 kończy przejazd przy metrze na Targówku Mieszkaniowym, a do pl. Bankowego pasażerowie zmuszeni są dojechać po przesiadce autobusem linii 160. Szkopuł w tym, że 527 był linią pośpieszną, a 160 zatrzymuje się na każdym przystanku.

Niezadowoleni mieszkańcy utworzyli petycję, w której domagają się przywrócenia trasy autobusu od os. Derby do Esperanto.

„W imieniu własnym oraz mieszkańców Zielonej Białołęki, wnosimy o pozostawienie linii 527 na obecnej trasie tj. OS. DERBY – > Esperanto. Oczywiste jest to iż metro jest niezbędne, natomiast mylne jest uszczęśliwianie wszystkich pasażerów na siłę. Wiele osób dojeżdża m.in. do pracy od pętli do pętli, wobec czego skrócenie linii tylko i wyłącznie do metra Trocka jest dużym utrudnieniem”.

Słuszność ich postulatu zdaje się być odzwierciedlona liczbą złożonych dotychczas podpisów. Jak zapewnia Zarząd Transportu Miejskiego sytuacja jest pod obserwacją, a korekta trasy możliwa.

PETYCJA

JK