wisla czysta - Czysta Wisła – bezpłatne rejsy po rzece i nauka wyplatania wiklinowych koszy

Akcja „Czysta Wisła” ma przypominać o ekologicznych nawykach szanowania przyrody i odpowiedzialności podczas zabawy – informuje stołeczny Ratusz. A my przyglądamy się animacjom w ramach projektu, z których już teraz możecie korzystać.

W ramach budżetu obywatelskiego realizowanych jest siedem projektów pod hasłem „Czysta Wisła”. Akcja ma promować m.in. proekologiczne postawy oraz dbać o bezpieczeństwo podczas zabawy nad Wisłą.

Projekt obejmuje swoim zasięgiem: Bielany, Pragę-Południe, Pragę-Północ, Śródmieście, Wawer oraz Żoliborz. Wśród atrakcji mieszkańcy znajdą bezpłatne rejsy po Wiśle, wspólne spotkania na dzikich brzegach oraz liczne warsztaty m.in. naukę wyplatania wiklinowych koszy. Wszystko po to, by poczuć odpowiedzialność za wspólną przestrzeń.

Rejsy po Wiśle trwać będą do 15 września, w każdą sobotę i niedzielę o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00. Rejs trwa 1 godzinę, a w jego trakcie odbywa się wykład edukacyjny o historii Wisły i jej charakterystyce przyrodniczej.

Głównym komunikatem inicjatywy jest pięć zasad zachowania nad Wisłą: samo się nie wyrzuci, zwierzaki to Ty szanuj, przyroda rzecz święta, ogień tylko w miejscach dozwolonych i alkohol tylko w rozsądnych dawkach.

Czy dzięki projektowi warszawiacy spędzający czas nad Wisłą będą o nią bardziej dbać? Trzymamy kciuki, by tak właśnie się stało.

Więcej o akcji przeczytacie TU.

zdj. Czysta Wisła

JK