Carlitos Legia - Ekstraklasa: Legia coraz bliżej lidera

Legia Warszawa w wyjazdowym spotkaniu 25. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy wygrała z Arką Gdynia 2:1. Tym samym podopieczni Ricardo Sa Pinto do lidera rozgrywek, Lechii Gdańsk tracą już tylko jeden punkt. Wszystkie bramki padły w przeciągu dziesięciu minut.

Wynik mecz w 59. minucie po pięknym strzale zza pola karnego otworzył Carlitos. Piłka po uderzeniu Hiszpana trafiła w same okienko bramki Pavelsa Steiborsa. Najskuteczniejszy Legionista ma już dziesięć trafień. Zaledwie pięć minut później było już 2:0. Po kombinacyjnym kontrataku 19-letni Chorwat, Sandro Kulenović strzelił swoją czwartą bramkę. W 68. minucie goście strzelili kontaktowego gola. Piłkarzem, który ustalił wynik meczy został Maciej Jankowski.

W następnej serii spotkań mistrz Polski podejmie Śląsk Wrocław. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 20:30.

09.03.2019, godz. 20:30 Arka Gdynia – Legia Warszawa 1:2 (0:0)