gabinety bez barier - Gabinety ginekologiczne bez barier. Nowa jakość usług w Warszawie dla pacjentek z niepełnosprawnościami

W stolicy otwierają się dwa gabinety ginekologiczne przystosowane do przyjmowania pacjentek, które wymagają specjalnej opieki i udogodnień. Gabinety bez barier znajdziecie w Szpitalu Praskim oraz Soleckim.

Ułatwieniem dla pacjentek będzie nie tylko sprzęt, ale również forma zapisów oraz przebieg wizyty lekarskiej. Jak podaje stołeczny ratusz, „uruchomienie gabinetów poprzedzone zostało cyklem szkoleń personelu medycznego: lekarzy, pielęgniarek i położnych prowadzonych przez Fundację „Kulawa Warszawa”. Dzięki niemu personel poznał indywidualne potrzeby i trudności, jakich mogą doświadczać osoby z każdego rodzaju niepełnosprawnościami (ruchową, wzroku, słuchu i mowy, intelektualną, neurologiczną, psychiczną) po to, aby w jak najbardziej dogodny dla danej grupy sposób zaopiekować się pacjentkami”.

Wizyty w nowych gabinetach będą umawiane indywidualnie – każda będzie dostosowywana do potrzeb i oczekiwań pacjentek. Wizyty można umawiać od dziś.

Zapisy

Pacjentki, które zdecydowały się na wizytę w Szpitalu Praskim, mogą kontaktować się ze szpitalem mailowo: przyjazny@szpitalpraski.pl lub telefonicznie pod numerem 22-555-12-34 (czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00). Wizytę w Szpitalu Solec należy umówić, pisząc na adres przyjazny@cmsolec.pl lub dzwoniąc pod numer 883-700-972 (czynny od poniedziałku do piątku od godz.8.00 do 15.00).

„Po uzyskaniu zgłoszenia pracownik szpitala kontaktuje się z pacjentką, ustalając zakres niezbędnej pomocy dostosowany do niepełnosprawności. Możliwa jest  m.in.:

– pomoc przy wysiadaniu/wsiadaniu z samochodu przed szpitalem (wyjęcie wózka, pomoc w wejściu do szpitala);

– spotkanie w określonym miejscu szpitala i pomoc w dotarciu do odpowiedniego gabinetu;

– tłumacz języka migowego;

– dodatkowa asysta przy badaniu (pomoc przy przesiadaniu, rozbieraniu, itp.);

– specjalny podnośnik do przejścia z wózka na fotel ginekologiczny;

– inne wskazane przez pacjentkę”.

Funkcjonowanie gabinetów w szpitalach Praskim i Soleckim sfinansowane zostały z budżetu Miasta Stołecznego Warszawy w wysokości 1,1 mln zł.

Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

zdj. UM Warszawa

JK