Galeria Młociny - Galeria Młociny największą atrakcją Bielan? Znamy datę otwarcia

Największe w Polsce, ponad siedmiometrowe witryny sklepowe, 225 000 mkw. powierzchni, ponad 200 sklepów, 10-ekranowy multipleks i wyjątkowa strefa gastronomiczna z klimatem małych knajpek i jedzeniem na świeżym powietrzu wśród zieleni – to tylko niektóre elementy, które mają wyróżniać budowany na Bielanach obiekt. Galeria Młociny już niedługo przyjmie pierwszych gości i ma szansę stać się jednym z największych obiektów rozrywkowo-handlowych w Warszawie.

Projekt architektoniczny Galerii Młociny powstał w dwóch pracowniach – Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor. To nowatorski, świeży w przestrzeni miasta projekt. I choć łączy w sobie standardowe dla innych galerii handlowych obszary: towarzyskie, rozrywkowe, gastronomiczne czy handlowe, to jednak różni się podejściem do projektowania.

Interesującym elementem nowej galerii jest jej drugie piętro, gdzie rozlokowana została przestrzeń restauracyjna i rozrywkowa, dodatkowo połączona z zielonym ogrodem na dachu. To właśnie tu widać nowatorskie podejście projektantów. Strefa gastronomiczna o nazwie Spotkania i Dania składa się z 36 restauracji i podzielona została na kilka obszarów: Halę Hutnik – nawiązującą do motywów fabrycznych sąsiadującej z galerią Huty Warszawa, Dechy – dedykowane osobom poszukującym rozrywki i Karuzelę – stworzoną z myślą o najmłodszych. Całość swobodnie łączy się z ogrodem, na którym zasadzono ponad 1 500 krzewów oraz drzew.

Czy nowa galeria wypełni lukę na północno-zachodniej mapie Warszawy? Czas pokaże. Otwarcie zapowiedziane zostało na 23 maja br.

Więcej szczegółów o nowej inwestycji znajdziecie TU.

JK