pomnik poprtal foto - Gdzie jest wrak? - skanduje mężczyzna na pomniku Lecha Kaczyńskiego

Czy coś nas jeszcze może zaskoczyć przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi 2019? Okazuje się, że tak.

Dziś, około godziny 15.30, w okolicach Placu Piłsudskiego na pomnik Lecha Kaczyńskiego wszedł mężczyzna, który zakleił pomnik – sylwetkę L. Kaczyńskiego – banerem z napisem: GDZIE JEST WRAK. Zanim został zdjęty z pomnika, zdążył jeszcze dokleić taśmą napis: JAREK.

Nie udało nam się dowiedzieć, w jaki sposób mężczyzna znalazł się na tak dużej wysokości. Najprawdopodobniej była to zorganizowana akcja, gdyż mężczyzna widziany był wielokrotnie na marszach organizowanych przez KOD oraz stowarzyszenie Obywatele RP. Na miejscu zjawiła się Straż Pożarna, która za pomocą wysięgnika zdjęła mężczyznę z cokołu pomnika.

Osoby zgromadzone na miejscu komentowały to wydarzenie, głównie w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych. Jeden z okolicznych przechodniów, mężczyzna w podeszłym wieku zasugerował – jaka partia, taki skandalista. Jak się okazało później, panu Zbigniewowi, chodziło o to, że kiedyś ludzie mieli więcej odwagi. – Jak się za okupacji, chciało dokuczyć Niemcowi, to się malowało pomniki, a nie przyklejało plakaty taśmą. Wtedy gra toczyła się o życie lub śmierć, a nie polityczną hucpę – sugerował mężczyzna. 

Poniżej zamieszczamy film z tego zdarzenia:

Przypominamy, że od jutra cisza wyborcza. W niedzielę głosowanie.

Redakcja