Gocław - Gocławskie Czyściochy i Przyjaciele znowu w akcji! Jutro wielkie sprzątanie!

Dziś promujemy wydarzenie objęte przez nas, z ogromną przyjemnością, patronatem. Po raz kolejny Gocławskie Czyściochy i Przyjaciele będą sprzątać warszawskie tereny. Tym razem wielka akcja oczyszczania miasta skupi się na obszarze pomiędzy ulicą Bora Komorowskiego na wysokości przystanku Wał Gocławski a Wałem Miedzeszyńskim przy Hangarze 646. Poznajcie szczegóły.

Podejmujemy się działania już po raz trzeci – czytamy na facebookowym profilu Czyściochów. – Tym razem jednak nie będzie to zwykłe sprzątanie, wspieramy bowiem ważny dla Gocławia i Saskiej Kępy projekt aranżacji **Angielskiego Dzikiego Parku** na tymże terenie. Więcej o samym projekcie TU.  

Mieszkańców obu osiedli, Sąsiadów oraz wszystkich, którym projekt nie jest obojętny i którzy nie lubią się potykać o śmieci, serdecznie zapraszamy do wspólnego sprzątania. Ekwipunek Czyściocha (worki i rękawice oraz wodę do picia) będziemy mieć dla każdego na miejscu, zaopatrzyć się należy jedynie w zapał i dobry humor.

Akcja potrwa ok. 3 godzin.

Zbiórka 7 września, w sobotę, o godzinie 12:00 przy przystanku Wał Gocławski.

Ale, ale! Kochani, to nie wszystko – zachęcają do udziału organizatorzy. Są jeszcze wydarzenia towarzyszące:

14 września o godz. 10:00 zapraszamy na wędrówkę ornitologiczną z Magdą Zadrąg- biolożką i pasjonatką ornitologii, a tydzień później – 21 września Aleksandra Pniewska z Herba Cognita poprowadzi spacer zielarski.

Partnerami wydarzenia są: Jacek Placek Gocław, drukarnia Printer, TJ Pływanie, Junior English School, Anatomia dla dzieci, OPONY Dzyr.pl.

Patronat obejmują: Rada Osiedla Gocław, Rotaract, Południk Praski, Wirtualna Warszawa oraz Portal Warszawski.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie TU.

JK