tesco - Hipermarkety kompaktowe. Tesco przy Stalowej będzie mniejsze

Mieszkańców Pragi oraz Targówka zaniepokoiły częściowo puste półki w Tesco przy Stalowej. W Internecie spekuluje się, że brytyjska sieć supermarketów zniknie z Polski. Nic jednak bardziej mylnego. Zgodnie z nową polityką firmy wielkopowierzchniowe sklepy zmienią się jedynie w kompaktowe. „Nasza decyzja, by skupić się na mniejszych formatach sklepów odzwierciedla zmieniające się oczekiwania polskich klientów i trendy na rynku detalicznym […]” – wyjaśnia Matt Simister, prezes Tesco w Europie Środkowej.

W oficjalnym komunikacie firmy czytamy:

„Firma Tesco Polska przekazała pracownikom szczegóły planu dotyczącego skoncentrowania swoich działań w Polsce na formatach mniejszych sklepów, które notują lepsze wyniki.

[…] Pierwszy etap zmian we wszystkich pozostałych dużych hipermarketach zaplanowany jest na sierpień i wiąże się z redukcją asortymentu w największych sklepach, aby zakupy dla klientów były prostsze i bardziej przyjazne. Jednocześnie nowa oferta będzie także prostsza do zarządzania dla pracowników w sklepach. W hipermarketach kompaktowych oraz supermarketach gama produktów spożywczych również zostanie odpowiednio dopasowana i uproszczona”.

Jak zapewnia zarząd, kompaktowe hipermarkety będą cały czas oferować bogaty wybór produktów spożywczych. Obawiać nie muszą się również miłośnicy marki odzieżowej F&F, ona wraz z sezonowymi produktami przemysłowymi nadal będzie dostępna w ofercie Tesco.

Więcej o zmianach przeczytacie TU.

zdj. Tesco

JK