muzyka ulica - Jak żyć w zgodzie ze środowiskiem, czyli Otwarta Ząbkowska 2019

Tradycyjnie już ulica Ząbkowska zostanie zamknięta na czas wakacji dla ruchu samochodowego. Wszystko po to, by stać się deptakiem, na którym będzie kwitło lokalne życie, a w tym roku również po to, by edukować w duchu zero waste. Poznajcie szczegóły.

Od 29 czerwca do 1 września kierowcy nie przejadą ulicą Ząbkowską. W czasie wakacji w tej części Pragi odbywać się będzie Festiwal Otwarta Ząbkowska, który stanie się centrum najciekawszych wydarzeń w Warszawie. Sąsiadujące z ulicą podwórka i place przemienią się w uliczne kina, teatry, pracownie, miejsca zabawy i spotkań.

Odwiedzając Ząbkowską, będziecie mieli okazję nie tylko doskonale spędzić czas podczas koncertów, projekcji filmowych czy Targów Sztuki i Rzemiosła Artystycznego, ale również przybliżyć sobie ideę zero waste. Poznacie przykłady ponownego wykorzystania przedmiotów, dostrzeżecie możliwości ich naprawiania czy przerabiania.

– Już za parę dni ponownie zamykamy ulicę Ząbkowską, ale w zupełnie innym wydaniu niż do tej pory. Postanowiliśmy wykorzystać fakt, że mieszkańcy są coraz bardziej zainteresowani dbałością o środowisko, wykorzystaniem surowców i oszczędzaniem tych surowców. Na Ząbkowskiej wychodzimy krok dalej, czyli nie tylko będziemy mówić, jak wykorzystać powtórnie produkty, ale także jak produkować mniej odpadów. Stąd w tym roku pojawi się wiele tematów dotyczących niewyrzucania, niemarnowania jedzenia, kupowania w sposób odpowiedzialny – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Jak zapewniają organizatorzy, tym roku zaplanowane wydarzenia nie będą głośne, by nie odbierać komfortu mieszkańcom Ząbkowskiej.

 

Więcej o wydarzeniu przeczytacie TU.

JK