Janusz Korwin foto portal - Janusz Korwin-Mikke o Wiplerze, Ziemkiewiczu i Katarasińskiej

20 października 2019 udaliśmy się redakcją portalu wirtualnawarszawa.com na wydarzenie kulturalne pt. Roast Janusza Korwin-Mikke. Roast organizowany był przez roasty.pl a wydarzenie odbyło się w Rozrywkowym Centrum Miasta – Hulakula, przy ul. Jagiellońskiej 82 B, na Pradze-Północ.  Nasza redakcja objęła oficjalny patronat nad tym wydarzeniem.

Janusz Korwin-Mikke nie zawiódł organizatorów spotkania. Zainteresowanie spotkaniem z Królem było tak duże, że kolejka do wejścia opóźniła rozpoczęcie spotkania o około 1,5 h. Sala pękała w szwach.

Wśród osób, które ”roastowały” Janusza Korwin-Mikke byli m.in.: Skiba, Mikołaj „Jaok” Janusz, Maciej Dąbrowski, znany bardziej jako „Człowiek Warga”, czy najsłynniejszy w Polsce Mongoł – Bilguun Ariunbaatar.

Jeżeli mielibyśmy oceniać samo wydarzenie, to w gronie redakcyjnym daliśmy mu trójkę z minusem. Organizacyjnie spotkanie zostało przygotowane bez zarzutów, natomiast dobór roastujących i sama formuła spotkania pozostawiały wiele do życzenia.

Udało nam się także porozmawiać z Januszem Korwinem-Mikke. Wywiad przeprowadził redaktor Bernard Jankowski. Król opowiedział m.in. o tym, dlaczego żywi uraz do redaktora Rafała Ziemkiewicza oraz jak zakończyło się spotkanie Przemysława Wiplera z kolegami z Konfederacji.

Cały wywiad tu: