mieszkanie drzwi klucz - Jest nakaz całkowitej rozbiórki budynku przy ul. Skierdowskiej 2

Informacja na temat budynku przy ul. Skierdowskiej 2 pojawiła się na stronie Urzędu Dzielnicy Białołęka 5 lipca. Okazuje się, że zgodnie z decyzją Powiatowego Nadzoru Budowlanego Miasto st. Warszawa ma nakaz całkowitej rozbiórki budynku. – Nie planowaliśmy i nie planujemy usunąć mieszkańców domu przy ul. Skierdowskiej wbrew ich woli – twierdzą jednocześnie urzędnicy.

Z opublikowanych informacji wynika, że budynek przy Skierdowskiej 2 został zbudowany bez należytych pozwoleń, a jego aktualny stan techniczny stwarza poważne zagrożenie dla jego lokatorów. Nie możemy biernie przyglądać się sytuacji, gdy w razie katastrofy budowlanej czy pożaru zagrożone może być zdrowie i życie mieszkańców – stwierdza Ratusz.

Okazuje się, że obiekt to „zlepek” różnych, powstałych w różnym czasie budynków. Nie istnieje ich projekt, zatem nie było odbiorów oraz pozwolenia na ich użytkowanie.  Nie wiemy, jak wygląda kotłownia, wentylacja, instalacje, dach czy fundamenty. W toku postępowania, przed wydaniem decyzji nadzór budowlany prosił użytkowników obiektu o dokumenty dotyczące budynku, ale nigdy ich nie otrzymał – czytamy w komunikacie. Jednocześnie władze dzielnicy podkreślają, że w ich planach nie ma usunięcia mieszkańców wbrew ich woli. – Chcemy całą akcję przeprowadzić z udziałem mieszkańców Białołęki, zajmujących budynek przy ul. Skierdowskiej 2. Dlatego Burmistrz Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, Grzegorz Kuca wraz z Zastępcą Burmistrza Anną Majchrzak osobiście zaprosili wszystkie panie na spotkanie do urzędu dzielnicy […] –.

Niestety remont budynku, ani budowa w tym miejscu nowego, nie jest możliwa. Do nieruchomości zgłoszone zostały roszczenia. Na wniosek byłych właścicieli toczy się postępowanie o zwrot wywłaszczonej nieruchomości. 

Zgodnie z deklaracją urzędniczą w sierpniu odbędzie się kolejne spotkanie, podczas którego będzie czas na wysłuchanie potrzeb lokatorów. Wszystko po to, by sprawę rozwiązać pozytywnie. – […] Chcemy dać rodzinom z ul. Skierdowskiej 2 własne lokum, gdzie będą wreszcie u siebie, w godnych i bezpiecznych warunkach […] – zapewniają władze dzielnicy.

Więcej o sprawie lokatorów z ul. Skierdowskiej przeczytacie TU.

JK