grochowska - Kamienica przy Grochowskiej 297 przejdzie metamorfozę

Na Pradze-Południe, w ramach Programu Rewitalizacji, rozpocznie się remont kolejnego budynku. Dzięki wprowadzonym zmianom w kamienicy przy Grochowskiej 297 znajdzie się 16 mieszkań oraz 1 lokal usługowy, które pozostaną w miejskim zasobie komunalnym.

Modernizacja opiewająca na kwotę ok. 5 220 000 zł zmieni kamienicę przy Grochowskiej nie do poznania. W pierwszym etapie prac rozebrany zostanie dach, stropy, kominy i ściany. Do zadań budowniczych należeć będzie wzmocnienie fundamentów.

Drugi etap robót związany będzie z nadbudową budynku oraz zagospodarowaniem terenu dookoła. W kamienicy pojawią się nowe ściany, stropy oraz dach. Mieszkania zostaną przebudowane, remont przejdzie elewacja. W budynku pojawią się nowe okna, drzwi oraz balustrady. Ponadto prace obejmą wykonanie instalacji: elektrycznej, teletechnicznej oraz sanitarnej z węzłem cieplnym. Nowością i  prawdziwym udogodnieniem ma być winda przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością oraz dźwig towarowy.

Powstałe po remoncie lokale, w sumie 16 mieszkań oraz lokal użytkowy, pozostaną w miejskim zasobie komunalnym. Prace nadzoruje ZGN Praga-Południe.

zdj. Na_prawa Warszawa

JK