parkparks - Kiedy uruchomione zostaną słupki w Parku Skaryszewskim?

Park Skaryszewski to prawdziwy skarb Warszawy. To największy w Polsce park w stylu angielskim. W 1973 roku został wpisany do Krajowego Rejestru Zabytków, w 2009 roku zajął 3 miejsce w konkursie na najpiękniejszy park w Europie. Mimo to, przez długi czas był systematycznie niszczony przez lekkomyślnych kierowców parkujących na jego terenie. Po długiej walce o dobro cennego zieleńca wzdłuż ul. Międzynarodowej pojawiły się automatyczne słupki uniemożliwiające wjazd. Montaż nastąpił ponad rok temu, słupki nadal nie są uruchomione.

Słupki miały skutecznie powstrzymać kierowców, którzy z bezmyślności i lenistwa parkowali auta na trawnikach parku. I choć dyskusja o zasadności takiego rozwiązania trwała długo, to ostatecznie udało się słupki zamontować. 

Dziś kierowcy do parku teoretycznie nie wjadą. Teoretycznie, bo słupki, mimo iż zostały zamontowane, to nie są uruchomione. 

 Interpelację w tej sprawie złożył wiceprzewodniczący Rady Warszawy Sławomir Potapowicz. „W związku z zainstalowaniem ponad rok temu automatycznych słupków w parku Skaryszewskim im. Ignacego Paderewskiego, co nastąpiło po apelach koalicji „Cicho jest w Parku Skaryszewskim”, zwracam się z prośbą o podanie daty ich uruchomienia” – napisał radny Potapowicz. – Słupki są zamontowane, jednak wciąż nie spełniają swojej roli. Dostęp do parku bez odpowiednich zgód do parku na wjazd czy też należących do właściwych służb miejskich jest nadal nieuregulowany”. 

Czekamy na odpowiedź.

JK