park kwiatki - Kolejna odsłona budowy Parku Zachodniego. Czy tym razem się uda?
Mieszkańcy stolicy trzymają kciuki za nowe plany władz Ochoty wobec Parku Zachodniego. Czy tym razem inwestycja dobiegnie końca?

Park Zachodni ma być jednym z największych warszawskich zieleńców. Niestety budowa zlokalizowanego u zbiegu Alej Jerozolimskich i Bitwy Warszawskiej 1920 r. parku utknęła w martwym punkcie po bankructwie wykonawcy. Na horyzoncie nowe plany dzielnicy wobec niedokończonej inwestycji. Czy tym razem zobaczymy szczęśliwe zakończenie?

Park Zachodni dziś już powinien cieszyć mieszkańców stolicy, niestety jego budowa zatrzymała się na przełomie 2017 i 2018 roku na zarysie alejek, schodów i fontann. W sumie ukończono 70% prac. Od momentu ogłoszonego bankructwa przez wykonawcę samorządowcy próbują znaleźć nową firmę, która podjęłaby się zadania, jakim jest ukończenie budowy stołecznego parku. Niestety bez powodzenia.

W 2018 roku władze dzielnicy ogłosiły dwa przetargi, do których nikt się nie zgłosił. Następnie przystąpiono do negocjacji z wolnej ręki. Oferent, który złożył ofertę, nie spełniał kryteriów. I tak wywnioskowano, iż inwestycję ciężko będzie dokończyć kompleksowo. W związku z tym podjęto decyzję o podziale prac na zadania, opracowanie harmonogramu oraz aktualizację kosztorysu. Przed nami nowy przetarg, który dzielnica najprawdopodobniej ogłosi na przełomie kwietnia i maja br.

Czy wyłonienie odrębnych wykonawców do poszczególnych zadań [m.in. stworzenie nawierzchni czy wykonanie nasadzeń] zagwarantuje ukończenie inwestycji? Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, park powinien zostać ukończony we wrześniu br.

 Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

JK