mieso - Kontrola na bazarze Olimpia. Koniec handlu przeterminowaną żywnością?

Kiełbasa pokryta pleśnią, przeterminowany nabiał czy mięso z datą wskazującą na niezdatność do spożycia to tylko niektóre produkty, jakie w atrakcyjnych cenach mogli nabyć klienci warszawskiego bazaru Olimpia. Za nami pierwsze kary dla nieuczciwych, ryzykujących zdrowie klientów kupców wolskiego targowiska.

Niedzielny poranek okazał się dla kupców z „Olimpijki” niełaskawy. Handel przeterminowaną żywnością, starymi lekami czy papierosami bez akcyzy został wzięty po lupę służb. Na Bazarze Olimpia pojawili się funkcjonariusze policji, przedstawiciele Inspekcji Sanitarnej, Handlowej, Weterynaryjnej, Farmaceutycznej oraz Urzędu Celno-Skarbowego. Wszystko po to, by powstrzymać proceder, w którym warszawiacy i nie tylko ryzykują swoje zdrowie i życie, kupując w bardzo niskich cenach produkty „po terminie”.

Interwencja na bazarze zaowocowała karami dla wielu sprzedających. Mandaty karne nałożone zostały za naruszenie przepisów sanitarnych, dotyczyły także regulacji karno-skarbowych. Jak zapowiedziała rzeczniczka wolskiej policji, Marta Sulowska, to nie koniec kontroli na bazarze „Olimpia”.

JK