Podlucki - Kontrowersyjna decyzja?

W ostatnią niedzielę kwietnia redakcja Gazety Północnej, która należy do grupy IWOG MEDIA, dostała kilka biletów na galę bokserską „Boxing Night 15” rozgrywaną w Starachowicach. Z tej okazji nie akredytowałem się i na imprezę pojechałem jako kibic.  Podczas Gali organizowanej przez Marcina Najmana swoją dziewiątą walkę w ringu zawodowym stoczył Piotr Podłucki z białołęckiego Tarchomina.

Z dziennikarskiego obowiązku musiałem tam być, ponieważ Gazeta Północna w której pracuję jest patronem medialnym 31-letniego Warszawianina. Ten tekst miałem napisać i opublikować w trakcie powrotu do domu, ale głos rozsądku podpowiedział, by nie robić tego w nocy na gorąco. Lepiej się przespać, przemyśleć, przypomnieć sobie każdy detal i wtedy napisać relację. Niestety, teraz kiedy siadam do pisania tego tekstu, muszę jasno i stanowczo stwierdzić, że nie jest to relacja z gali. Chcę poinformować czytelników na łamach Wirtualnej Warszawy, że w mojej ocenie sędziowie skrzywdzili sportowca ze stolicy.

Podlucki2 - Kontrowersyjna decyzja?
fot. ND Promotion

Pragnę się tylko odnieść do sędziowania czwartej walki wieczoru, bo w niej właśnie walczył Podłucki. Nie mogę zrozumieć decyzji sędziów. Dla mnie werdykt jest kontrowersyjny i przypomina mi sędziowanie piłkarskie lub siatkarskie, gdzie niejednokrotnie dochodziło do pomyłek sędziowskich, czyt. SKANDALI. Nie rozumiem, dlaczego główny arbiter ani razu nie upomniał Przemysława Gorgona, który kilkukrotnie uderzył Podłuckiego w tył głowy, poniżej pasa oraz głową. Podłucki pokazał się z dobrej strony. Przyspieszał, bił kombinacyjnie i był bardziej aktywny, co przekładało się na celne ciosy. Z kolei Gorgon atakował chaotyczne i często bił prawym tzw. cepem”, lub klinczował, by uniknąć walki w dystansie. Albo sędziowie byli sparaliżowani głośnym dopingiem licznie zgromadzonych fanów Podłuckiego, albo ja czegoś nie dostrzegłem, co mogli widzieć „sprawiedliwi” i to coś przyczyniło się do jednogłośnego werdyktu na korzyść zawodnika ze Śląska. Ale co to było? Na to pytanie nie znam odpowiedzi. W mojej ocenie Podłucki tej walki nie przegrał i z obowiązku dziennikarskiego mogę to napisać. Owszem rundę, a może i nawet dwie rundy był gorszy, ale całego sześciorundowego pojedynku już nie.

fotoźródło: ND Promotion

kamil - Kontrowersyjna decyzja?