biblioteka bemowo ksiazka - Książka z biblioteki z dostawą do domu? Nowa usługa w bemowskiej Bibliotece Publicznej

Masz kłopot z poruszaniem się? A może ukończyłeś 70. rok życia? Jeśli jesteś czytelnikiem Biblioteki Publicznej na Bemowie, teraz możesz wypożyczyć książkę z dostawą do domu.

„Książka do domu” to nowa usługa dostępna w ofercie Biblioteki Publicznej na Bemowie od kwietnia br. – Chcemy ułatwić dostęp do naszego bogatego księgozbioru wszystkim, którzy ze względu na wiek lub niepełnosprawność nie mają możliwości odwiedzania naszych placówek – wyjaśniają bibliotekarze. Usługa dostępna jest dla wszystkich zapisanych czytelników, którzy ukończyli 70 lat, cierpią na przewlekłe choroby lub mają kłopot z poruszaniem się. W placówkach bibliotekarze czekają na telefony od zainteresowanych osób lub ich opiekunów.  

Jeśli twój stan zdrowia nie pozwala Ci na dotarcie do wypożyczalni, wystarczy, że poinformujesz o tym pracownika biblioteki telefonicznie we wtorek, a już w czwartek kierowca dowiezie Ci zamówioną lekturę pod wcześniej ustalony adres. – Przez telefon należy podać numer karty bibliotecznej lub dane niezbędne do jej założenia, adres, pod który książka ma być dostarczone oraz jej tytuł. Dzwoniący mogą oczywiście liczyć na pomoc w wyborze lektury –.

Dzięki projektowi wypożyczysz książki zarówno w wersji papierowej, jak i audioboki, które są wygodną propozycją dla osób niedowidzących lub tych przechodzących rekonwalescencję po przebytych chorobach oczu.

Więcej o projektach realizowanych przez bemowską bibliotekę publiczną przeczytacie TU.

JK