Legia - Legia wysoko pokonała Górnika i utrzymała pozycję lidera

Legia Warszawa pokonała Górnika Zabrze 5:1 w meczu 15. kolejki piłkarskiej ekstraklasy i tym samym utrzymała pierwsze miejsce w rozgrywkach.

Worek z bramką rozwiązał się w drugiej części spotkania. Kiedy było już 5:1 na placu gry pojawił się 20-letni pomocnik Kacper Kostorz, dla którego był to debiut! W 83. minucie goście strzelili drugą bramkę, ale po wideoweryfikacji Mariusz Złotek gola nie uznał, ponieważ Igor Angulo znajdował się na pozycji spalonej. Na uwagę zasługuje fakt, że Jarosław Niezgoda dołączył do dwóch Hiszpanów w klasyfikacji strzelców. 24-letni napastnik razem z Jesusem Imazem z Jagiellonii oraz z Jorge Felixem z Piasta ma dziewięć goli. Następna seria spotkań zostanie rozegrana po przerwie reprezentacyjnej. Legia swój mecz zagra 23 listopada o godzinie 17:30 w Szczecinie z miejscową Pogonią. W pierwszym meczu przy Łazienkowskiej Portowcy wygrali 2:1 i z pewnością Legioniści chcą się zrewanżować.