klucze - Łomżyńska 20. Miejskie mieszkania już gotowe

Pierwsi lokatorzy Łomżyńskiej 20 otrzymali klucze do nowych mieszkań. Kompleksowy remont budynku przeprowadzony został w ramach programu rewitalizacji Pragi.

W piątek, 27 września, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wręczył klucze pierwszym mieszkańcom kamienicy przy Łomżyńskiej 20. Budynek przystosowany został dla 46 rodzin, które zamieszkają w jedno i dwupokojowych mieszkaniach o powierzchni od 25 do 55 m2. Na jego powierzchni znalazło się również miejsce dla nowej placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Nowe lokale są gotowe do zamieszkania. Mają wykończone podłogi, ściany, wyposażone zostały w łazienki, kuchenkę i zlew, wyłączniki i gniazda elektryczne. Budynek jest ogrzewany z sieci miejskiej.

Kompleksowy remont kamienicy objął jej przebudowę i rozbudowę przy zachowaniu walorów historycznych. „Ściany powyżej parteru rozebrano i odtworzono z nowych materiałów. Współczesną formę mają mury od strony podwórza oraz nadbudowa od strony północnej i zachodniej. Zachowano jednak pierwotny kształt stolarki okiennej, a balkony odtworzono na podstawie zachowanych, oryginalnych elementów”.

Koszt inwestycji wyniósł 17,8 mln zł. 

– W ramach już przygotowanych i rozpoczętych inwestycji w najbliższych latach oddamy do użytku 2000 mieszkań, a chcemy żeby było ich jeszcze więcej – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

JK