Michal Kucharczyk Legia - Lotto Ekstraklasa: Legia przegrała w Poznaniu

W hicie 23. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy Legia Warszawa przegrała w Poznaniu z miejscowym Lechem 2:0. Dla mistrzów Polski to druga kolejna porażka.

W pierwszej połowie Legia nie oddała celnego strzału. Natomiast gospodarze dwukrotnie uderzali na bramkę Radosława Majewskiego. Raz górą był młody golkiper, ale drugim razem, w ósmej minucie piłka po rykoszecie wylądowała w siatce gości. Nic innego godnego uwagi przed przerwą na murawie nie było. Natomiast na trybunach zabawa była przednia. Najpierw kibice gości, którzy przy Bułgarskiej zjawili się w ok. półtora tysiąca spalili flagi Lecha, a póżniej fanatycy gospodarzy zaprezentowali efektywna oprawę przy asyście pirotechniki. Przystrojenie trybun nawiązywało do setnej rocznicy zakończenia Powstania Wielkopolskiego.
Po zmianie stron nadal przeważał Lech, lecz ani Jóźwiak, ani Jevtić, ani Makuszewski nie wykorzystali swoich sytuacji. Niecały kwadrans przed końcem meczu Dominik Nagy w polu karnym sfaulował Kamila Jóźwiaka i Tomasz Musiał podyktował rzut karny, którego na gola zamienił najskuteczniejszy piłkarz Lecha, Duńczyk Christian Gytkjaer. W końcówce meczu Sa Pinto wprowadził dwóch napastników (Sandro Kulenović i Iuri Medeiros), lecz wynik nie uległ zmianie.

Legia z dorobkiem 42. punktów zajmuje drugie miejsce i do prowadzącej Lechii Gdańsk traci cztery punkty. Należy jednak pamiętać, że klub z Trójmiasta ma do rozegrania jeden mecz więcej. Natomiast podopieczni Adama Nawałki z 36. oczkami na koncie są na piątej pozycji. W następnej kolejce mistrz Polski, który przegrał drugi mecz z rzędu podejmować będzie Miedź Legnica. Spotkanie z beniaminkiem ligi zostanie rozegrane pierwszego marca o godzinie 20:30.

23.02.2019, godz. 18:00 Legia Warszawa – Lech Poznań 2:0 (1:0)
Nikola Vujadinović 8’, Christian Gytkjaer 79’ (k)
Żółte kartki: Maciej Makuszewski, Nikola Vujadinović, Pedro Tiba, Robert Gumny – Artur Jędrzejczyk, Iuri Medeiros.

składy:

Lech: Jasmin Burić – Robert Gumny, Thomas Rogne, Nikola Vujadinović, Volodymyr Kostevych, Maciej Makuszewski (85’ Marcin Wasielewski), Maciej Gajos, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (87’ Filip Marchwiński), Darko Jevtić (80’ Vernon De Marco), Christian Gytkjaer.

Legia: Radosław Majecki – Marko Vesović, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Adam Hlousek, Cafu, Andre Martins (80’ Iuri Medeiros), Salvador Agra (63’ Dominik Nagy), Sebastian Szymański, Michał Kucharczyk (80’ Sandro Kulenović), Carlitos.

widzów: 24 164 w tym ok. 1 500 z Warszawy.