Łazienki Królewskie - Majowy piknik w Łazienkach Królewskich, czyli świętujemy przystąpienie do Unii Europejskiej
Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy 1 maja pozostaną w stolicy. W Łazienkach Królewskich odbędzie się Piknik Europejski z mnóstwem atrakcji dla małych i dużych!

Przed nami 15 rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w Łazienkach Królewskich odbędzie się Piknik Europejski, podczas którego warszawiacy oraz wszyscy odwiedzający stolicę będą mogli wziąć udział w plenerowych grach i zabawach, bezpłatnym zwiedzaniu Starej Oranżerii czy Pałacu Myślewickiego oraz licznych warsztatach.

Już w środę, 1 maja, Łazienki Królewskie zamienią się ze spokojnego, zielonego parku w tętniącą życiem, energetyczną przestrzeń sprzyjającą zabawie i edukacji na świeżym powietrzu. Warszawiacy, którzy odwiedzą w tym dniu to wyjątkowe miejsce, będą mogli poczuć atmosferę majowego pikniku. Wydarzenie jest częścią obchodów 15. rocznicy wstąpienia Polski do UE, na które wspólnie zapraszają Ministerstwo Kultury i dziedzictwa Narodowego oraz Narodowe Centrum Kultury.

Poza atrakcjami, takimi jak pokazy kuglarskie, warsztaty tworzenia obrazów z darów natury czy też parady orkiestr, goście Łazienek będą mieli okazję obejrzeć obraz Rembrandta „Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem” oraz kopię Konstytucji 3 maja.

Piknik Europejski rozpocznie się o godzinie 10.00, a zakończy o 19.00. Pełen harmonogram wydarzenia znajdziecie TU. Organizatorem jest Muzeum Łazienki Królewskie, współorganizatorem zaś Narodowe Centrum Kultury.

Więcej o Pikniku Europejskim przeczytacie TU.

zdj. Łazienki Królewskie

JK