pik - Matsuri — Piknik z Kulturą Japońską na Służewiu

Już w najbliższą sobotę w Służewskim Domu Kultury odbędzie się kolejna edycja Matsuri – Pikniku z Kulturą Japońską. Dzięki temu niezwykłemu wydarzeniu, przygotowanemu z wielkim rozmachem i żywiołością, będziecie mieli okazję, by przybliżyć sobie kulturę Japonii. Dowiecie się m.in., na czym polegają tańce okinawskie, jak bogata jest kuchnia Kraju Kwitnącej Wiśni oraz będziecie mogli spróbować swoich sił w japońskich sztukach walki.

To już siódme spotkanie z kulturą Japonii. Matsuri, czyli święto, to głęboko osadzony w tradycji, nieodłączny element kultury japońskiej. To barwne wydarzenie przyciąga lokalną społeczność paradami, licznymi występami tanecznymi, muzyką oraz wyśmienitym jedzeniem.

W tym roku dodatkową okazją do radosnego świętowania jest stulecie nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią. „Pragniemy, by Matsuri, od lat kojarzone z ideą przybliżania kultury japońskiej Polakom, stało się również okazją do integracji między Japończykami a mieszkańcami Warszawy, wspólnej zabawy i radości płynącej z budowania pozytywnych relacji między naszymi krajami i przenikania kultur na przestrzeni ostatnich 100 lat” — zapewniają organizatorzy.

Wydarzenie odbędzie się dzięki inicjatywie Ambasady Japonii, Związku Pracodawców „Shokokai” i Klubu Japońskiego w Polsce we współpracy z Urzędem Dzielnicy Mokotów.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Spotykamy się w sobotę, 15 czerwca, w godz. 11:30 – 19:00 w  Służewskim Dom Kultury przy ul. Jana Sebastiana Bacha 15.

Więcej o Matsuri przeczytacie TU.

JK