delfin - Modernizacja basenu za blisko 12 mln złotych. Pływalnia Delfin już otwarta

W ubiegłym tygodniu władze Warszawy wzięły udział w uroczystym otwarciu zmodernizowanej pływalni Delfin przy ul. Kasprzaka na Woli. Remont za blisko 12 mln złotych umożliwił stworzenie nowoczesnego i ekologicznego obiektu, przystosowanego do potrzeb rodzin oraz osób z niepełnosprawnościami.

Zakończyła się gruntowna modernizacja popularnej pływalni Delfin przy ul. Kasprzaka 1/3. W ramach przeprowadzonych prac zainstalowane zostały nowoczesne, ekologiczne systemy uzdatniania wody. Kompleks został wzbogacony o sale fitness, sauny i system odnowy biologicznej. Ponadto został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, np. z części szatniowej, na basen prowadzą oddzielne wyjścia. Na widowni są miejsca dla wózków inwalidzkich.

Oferta pływalni jest bardzo szeroka. Warszawianki i warszawiacy mogą tu uczęszczać na naukę pływania, aerobik w wodzie, a także na zajęcia dla najmłodszych w małej niecce pływalni. Z basenu w ramach lekcji wf korzystają również uczniowie okolicznych szkół – informuje Urząd Dzielnicy Wola.

Zdj. UD Wola

JK