nogi - Modernizacja na Bielanach. Skorzystają piesi, rowerzyści i kierowcy
Al. Zjednoczenia zmieni się. Będzie wygodniej i bezpieczniej dla pieszych, rowerzystów i pasażerów komunikacji miejskiej

Jedna z ważniejszych ulic na Bielanach zmieni się dla mieszkańców. Mowa o al. Zjednoczenia. Chodniki staną się równe, krawężniki niższe, rowerzyści otrzymają dłuższą ścieżkę rowerową, a kierowcy aut więcej miejsc postojowych.

Prace planowane w obrębie al. Zjednoczenia obejmą kompleksową przebudowę istniejącej ulicy. Drogowcy poinformowali, że właśnie ogłosili przetarg na wykonawcę. Za co będzie odpowiedzialna wybrana firma? M.in. za wymianę nawierzchni jezdni wraz z podbudową na odcinku od ul. Marymonckiej do ul. Żeromskiego. Ponadto modernizacja obejmie stworzenie zatok postojowych, które zmieszczą ponad 130 aut. Wśród zadań wymieniona została również wymiana chodników oraz poszerzenie trotuaru przy szkole w pobliżu Kasprowicza.

Jak przekonują drogowcy, na remoncie skorzystają wszyscy. Po przebudowie znikną bariery architektoniczne, a obecna droga rowerowa zostanie wyremontowana i przedłużona do ul. Żeromskiego. Poprawi się również dostęp do przystanków, które mają zostać przeniesione na wyloty z ul. Żeromskiego.

Oferty można zgłaszać do 15 kwietnia. Jeżeli w postępowaniu uda się wyłonić wykonawcę, prace wykonane zostaną w tym roku.

Więcej o przetargu przeczytacie TU.

JK