policja e1561632251709 - „Napadł na dziewczynę w biały dzień”. W okolicach Korotyńskiego grasuje gwałciciel?  

W pobliżu Parku Korotyńskiego na Ochocie anonimowa osoba rozwiesiła plakaty ostrzegające przed grasującym w okolicy gwałcicielem. Autor plakatów opisuje próbę gwałtu, ostrzega kobiety i prosi o zachowanie czujności. O komentarz w sprawie poprosiliśmy oficera prasowego KRP III, sierżanta sztabowego Karola Cebulę.

Do naszej redakcji dotarła informacja, z której wynika, że w okolicach Parku Korotyńskiego grasuje gwałciciel. W Internecie krąży zdjęcie ogłoszenia anonimowego autora ostrzegającego przed taką osobą. Treść ogłoszenia poniżej.

„Napadł na dziewczynę w biały dzień. Wszedł za nią do klatki schodowej, po czym próbował ją zgwałcić. Na szczęście się obroniła. Proszę zachować czujność, szczególnie kiedy ktoś za Tobą idzie lub wygląda podejrzanie”.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy policja otrzymała zgłoszenie potwierdzające takie zajście. Jak przekazał nam sierż. sztabowy Karol Cebula, w miniony piątek przed godz. 20.00 policja otrzymała zgłoszenie, z którego wynikało, że kobieta została napadnięta na klatce schodowej w bloku przy ul. Korotyńskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zastali zgłaszającą, która potwierdziła, że nieznany jej sprawca dopuścił się innej czynności seksualnej. Poszkodowana opisała sprawcę, jego rysopis został przekazany innym załogom. Czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem prokuratury.

JK