warsztat nicia - „Nicią malowane”. Wyszywamy mapę Pragi-Południe

Posługując się uniwersalnym językiem haftu, opowiemy historię i zaznaczymy ważne miejsca i obiekty” – opisują projekt organizatorzy i już dziś zapraszają na spotkanie warsztatowe, podczas którego wspólnie będziemy wyszywać mapę okolicy. Tym razem bezpłatne zajęcia poświęcone będą Pradze-Południe.

Zapraszamy na kolejne ze spotkań warsztatowych, jakie odbywają się od maja i trwać będą do listopada w ramach projektu „Nicią malowane – wspólnie wyszywamy mapę naszej okolicy”, a dotyczą terenów rewitalizowanych: Pragi Północ, Pragi Południe oraz Targówka.

Dziś spotykamy się o godzinie 18.00 w Parku Obwodu Praga Armii Krajowej Opak. Tym razem wyszywanie połączone będzie z dyżurem Animatora Rewitalizacji dla dzielnicy Praga-Południe.

„Serdecznie zapraszamy lokalną społeczność, dotychczasowych i nowych mieszkańców oraz gości przybywających na dzielnicę do udziału w spotkaniu warsztatowym i tworzenia wyszywanej mapy okolicy. Posługując się uniwersalnym językiem haftu opowiemy historię i zaznaczymy ważne miejsca i obiekty. Każdy może dołożyć swoją wyszywaną cegiełkę do wspólnej mapy, postawić nićmi ścianę, ściegiem otworzyć okna i zobaczyć efekt naszej pracy podczas listopadowego wernisażu” – zachęcają pomysłodawcy.

Na miejscu czekać na Was będą wszelkie niezbędne materiały, a co najważniejsze otrzymacie instruktaż dotyczący haftu. Warsztat realizowany jest przez Dom Kultury Świt w ramach projektu „Nicią malowane – wspólnie wyszywamy mapę naszej okolicy” i finansowany z Funduszu Animacji Kultury Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy.

Więcej o projekcie przeczytacie TU.

 

JK