most poniatowskiego noca - Nocny tramwaj dla miłośników imprez nad Wisłą

Zarząd Transportu Miejskiego wyszedł naprzeciw oczekiwaniom warszawiaków, którzy nad Wisłą spędzają czas do późnych godzin nocnych. By najwierniejsi fani nadwiślańskich imprez mogli tanio i bezpiecznie wrócić do domu, tramwaje linii 9 kursują naprawdę długo.

Latem Wisła przyciąga tłumy, szczególnie plaża Poniatówka. Nie trzeba wcześniej kończyć dobrej zabawy, by złapać ostatni tramwaj […] – przekonują pomysłodawcy. Rozwiązaniem problemu ekonomicznego oraz bezpiecznego powrotu do domu najwytrwalszych imrezowiczów ma być specjalny tramwaj.

Tramwaje linii 9, obsługujące Ochotę i Pragę oraz dojeżdżające m.in. do metra i Dworca Centralnego, kursują długo w nocy. Z przystanku Rondo Waszyngtona, w dni powszednie, tramwaje linii 9 kursują do około godziny 1.15 nad ranem z częstotliwością 10 minut. W noce z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę „dziewiątka” podjeżdża na przystanki co 10 minut do około godziny 2.15. Większość kursów to kursy skrócone do placu G. Narutowicza i ronda Wiatraczna.

Teraz nie musicie się martwić, że zabraknie Wam na taksówkę, wystarczy, że macie bilet na Warszawski Transport Publiczny i wsiadacie w „dziewiątkę”.

Więcej szczegółów znajdziecie TU.

JK