odolany szkola - Nowa szkoła na Odolanach będzie kosztować ponad 38 mln złotych

Urząd Dzielnicy Wola rozpisał przetarg na budowę Szkoły Podstawowej przy ul. Karlińskiego na Odolanach. Nowoczesny i ekologiczny budynek ma kosztować ponad 38 mln zł i być gotowy do 24 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Placówka przy ul. Karlińskiego ma być nowoczesna, funkcjonalna i ekologiczna. W dwóch oddzielnych częściach budynku znajdować się będą pomieszczenia dla uczniów szkoły podstawowej i młodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych. Powstanie również blok sportowy składający się z boiska o wymiarach 15x28m, zapleczy sanitarnych, małej sali fitness/auli oraz sali gier stołowych. Nie zabraknie stołówki wraz z pełnym zapleczem kuchennym, biblioteki z czytelnią oraz trzech świetlic.

Teren wokół szkoły również zasługuje na uwagę. Na terenie placówki znajdą się dwa boiska wielofunkcyjne do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną, a także plac zabaw dla dzieci. Ciekawostką architektoniczną w kontekście budowy szkół będą duże schody terenowe z siedziskami i zielenią, które powstaną na dziedzińcu. Stworzą one swoistą widownię dla gier sportowych i będą miejscem spotkań dla uczniów.

Więcej o inwestycji TU.

JK