plac br - Nowe, atrakcyjne miejsce dla dzieci na Pradze-Północ. Plac zabaw między Radzymińską a Białostocką gotowy!

Stary, zniszczony plac zabaw pomiędzy ulicami Radzymińską i Białostocką odszedł w zapomnienie. Teraz na jego miejscu znajduje się nowoczesny i bezpieczny zakątek doskonały do zabawy na świeżym powietrzu.

Wczoraj odbyły się protokolarne odbiory zmodernizowanego, choć zupełnie nieprzypominającego dawnego, placu zabaw przy Radzymińskiej i Białostockiej. Jak podał Zarząd Praskich Terenów Publicznych (ZPTP), wykonawca musi dokonać jeszcze kilku kosmetycznych poprawek, ale już od dziś dzieciaki mogą oficjalnie korzystać z nowego miejsca zabaw.

Na placu znajdziecie nowe sprzęty, takie jak: huśtawka tzw. „bocianie gniazdo”, dwie huśtawki na łańcuchach, konstrukcję do wspinania z dwoma zjeżdżalniami, karuzelę, piaskownicę dla najmłodszych oraz huśtawki na sprężynach. Całość została ogrodzona, wyposażona w ławki oraz kosze na śmieci. Nawierzchnia placu wysypana została piaskiem, i to niestety może być największy minus nowego miejsca. Piasek, który stanowi frajdę dla większości dzieci, jest również atrakcyjny dla kotów, które mogą potraktować go, jako publiczną toaletę.

Obraz może zawierać: ludzie uprawiający sporty, ludzie siedzą, drzewo, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, drzewo, boisko do koszykówki, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, niebo, drzewo, na zewnątrz i przyroda

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i na zewnątrz

Warto zauważyć, że inwestycja zakończyła się przed czasem. Planowo otwarcie placu miało przypaść na koniec sierpnia. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. „Jeszcze w tym roku w sąsiedztwie nowego placu zabaw zrealizowany zostanie II etap projektu budżetu partycypacyjnego z ubiegłorocznej edycji pn. „Park kieszonkowy Białostocka/Radzymińska”. W I etapie wykonane zostały m.in. ciągi piesze i mała architektura. Tym razem zajmiemy się zielenią” – przekazał ZPTP.

 

Zdj. ZPTP

JK