rondo bialoeleka - Nowe udogodnienia na Białołęce. Most na rzece Długiej i rondo

Dzięki nowo powstałemu rondu półturbinowemu mieszkańcy Białołęki nareszcie będą mogli skręcać z ul. Kąty Grodziskie w ul. Zdziarską. Co więcej w miniony wtorek pierwsze samochody przejechały nowym mostem na rzece Długiej.

Most w ciągu ul. Zdziarskiej powstał w ramach inwestycji „Modernizacja ul. Zdziarskiej”. Poza nową przeprawą powstało również rondo. Nowy układ drogowy usprawni komunikację, co wcześniej było niemożliwe. To bardzo ważna inwestycja dla Zielonej Białołęki, która nie tylko poprawi komunikację we wschodniej części dzielnicy, ale też  usprawni dojazd do nowo powstającej szkoły w rejonie ulic Ruskowy Bród i Verdiego – mówi Grzegorz Kuca, Burmistrz Białołęki. 

Nowa organizacja ruchu wprowadzona została w ubiegły wtorek. Dzięki przekierowaniu ruchu na nowy most wykonawca może przystąpić do rozbiórki starego. W planach jest również odwodnienie ronda oraz położenie ścieralnej nawierzchni. Inwestycja objęła swoim zakresem przebudowę odcinków dróg powiatowych (ul. Kąty Grodziskie i ul. Zdziarska od ul. Ostródzkiej do mostu) oraz odcinka drogi gminnej (ul. Zdziarska od mostu w kierunku ul. Verdiego). Poza jezdnią powstaje chodnik i ścieżka rowerowa.

Koszt inwestycji, w skład którego wchodzą prace projektowe i budowlane oraz wykupy gruntów, to ponad 13 mln zł. Wykonawcą zlecenia jest firma —FALBRUK, która zgodnie z umową powinna zakończyć prace budowlane w październiku 2019 r.

fot. UD Białołęka

Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

JK