hoffmanowa - Nowoczesny kompleks sportowy w „Hoffmanowej” przy Hożej

Ruszają prace nad wyczekiwanym kompleksem sportowym dla IX LO im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie. Obiekt o pow. ponad 2 tys. m2 znacznie poprawi niełatwe warunki, w których uczniowie uprawiają obecnie sport.

– Będzie nowoczesny, będzie piękny, będzie wielofunkcyjny – zapewniają władze Warszawy, informując o rozpoczęciu prac nad kompleksem sportowym, o który zabiegała społeczność „Hoffmanowej”.

„Choć szkoła dysponuje salą gimnastyczną, to jest ona zbyt mała jak na potrzeby placówki. Zajęcia odbywają się zatem na dworze oraz w klasach prowizorycznie zaadaptowanych na potrzeby lekcji wychowania fizycznego. Problem przybrał na sile, gdy do szkolnych murów zawitali uczniowie z kumulacji roczników. […] Podpisanie umowy na budowę kompleksu odbyło się 2 września br. Jego część główną stanowić będzie hala oferująca boiska do koszykówki oraz piłki ręcznej. Dodatkowo obiekt pomieści siłownię, salę dedykowaną treningom szkolnych drużyn, szatnie oraz pokoje trenerskie” – poinformował Urząd Dzielnicy Śródmieście.

W nowoczesnym kompleksie poza elementami zwiększającymi komfort i bezpieczeństwo uczniów uprawiających sport znajdą się również ekologiczne rozwiązania. Na dachu zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne, które zapewnią szkole prąd i zmniejszą pobór energii z sieci.

Łączna wartość inwestycji to 17 mln zł. Jej ukończenie planowane jest na listopad 2021 r.

Więcej o inwestycji przeczytacie TU.

zdj. UD Śródmieście

JK