Marsz 2 - Obywatele RP "przykryci czapką" na Marszu Niepodległości 2019 [VIDEO]

Marsz Niepodległości 2019 został uznany za „najnudniejszy” marsz w historii swojego funkcjonowania. Na marszu zjawiło się 150 tys. osób, które maszerowały od Ronda Romana Dmowskiego aż na Błonie Stadionu Narodowego. Tegoroczne hasło Marszu Niepodległości to: „Miej w opiece naród cały.”

Według opinii policji tegoroczny Marsz Niepodległości był najbezpieczniejszy od 10 lat. Jest to m.in. zasługa działań wyprzedzających ze strony policji. Funkcjonariusze uniemożliwili dotarcie na marsz grupie kilkunastu osób, przy których znaleziono m.in. pałki teleskopowe – poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Uwagę mediów przykuł incydent, którego dopuściła się „grupka” osób związana z dogorywającym już środowiskiem działaczy Komitetu Obrony Demokracji (Obywatele RP). Grupa ta popróbowała zakłócić Marsz Niepodległości, dołączając się do maszerujących, mniej więcej na wysokości ulicy Smolnej – okolice ul. Nowy Świat.  Wśród osób, próbujących „zakłócić porządek” była m.in. poseł Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pani Joanna Scheuring-Wielgus.

Harcownicy spod sztandaru ”totalnej opozycji” zostali w sprawny sposób spacyfikowani przez policję. Nie można też nie wspomnieć o sprytnej i skutecznej metodzie jaką zastosowała Straż Marszu Niepodległości. Organizatorzy marszu, na wysokości skweru Stanisława Wisłockiego – między klubem SOGO a ul. Nowy Świat – rozstawili duże płócienne banery, o wielkości ok 3 x 2 m, w ilości około 6 sztuk, jeden przy drugim. Tym sprytnym zagraniem, zasłonili zarówno policję jak i osoby próbujące wywołać prowokację. Uczestnicy marszu przeszli obok nieświadomi niczego, co zapobiegło dalszym prowokacjom i hipotetycznym zamieszkom. Nasz czytelnik przesłał nam zdjęcie, które umieściliśmy jako zdjęcie główne artykułu.

Nasza redakcja była także obecna na wczorajszym marszu i przygotowaliśmy kilka relacji wideo. Zapraszamy do obejrzenia: