rower budynek - Ochota. Rowerem w obu kierunkach na ulicach jednokierunkowych

„Ochota na rower”, czyli projekt Budżetu Obywatelskiego realizowany jest z powodzeniem na Filtrach oraz Starej Ochocie. Pomysł zakłada dopuszczenie dwukierunkowego ruchu rowerów na lokalnych uliczkach jednokierunkowych.

Dwukierunkowy ruch rowerów na ulicach jednokierunkowych dla aut to rozwiązanie stosowane powszechnie w Warszawie oraz w innych miastach w Polsce i za granicą. Nie stwarza to żadnego zagrożenia w ruchu – rower jadący z przeciwka jest doskonale widoczny, a ruch na tych ulicach jest bardzo niewielki – czytamy na stronie Zarządu Dróg Miejskich.

I tak od wprowadzenia czasowej organizacji ruchu na ul. Radomskiej rozpoczął się kolejny etap realizacji projektu z budżetu obywatelskiego pn. „Ochota na rower”, zakładającego dopuszczenie dwukierunkowego ruchu rowerów na lokalnych uliczkach jednokierunkowych Filtrów i Starej Ochoty.

Drogowcy dodają tabliczki „nie dotyczy rowerów” do znaków zakazu wjazdu oraz wyznaczają krótkie odcinki kontrapasów rowerowych w rejonie skrzyżowań. Wprowadzanie zmian na wszystkich ulicach powinno zająć ok. miesiąc. – Przy czym przewidujemy, że prace na każdej z nich nie będą trwać dłużej niż 2 tygodnie. W tym czasie przejściowo na wybranych odcinkach wprowadzimy zmiany w organizacji ruchu takie jak zakaz parkowania czy też ustanowienie dwukierunkowego ruchu aut na odcinkach, które normalnie są jednokierunkowe. Za przejściowe utrudnienia w ruchu przepraszamy – tłumaczy ZDM.

Więcej o projekcie przeczytacie TU.

JK