zatrzymanie kajdanki policja zatrzymany - Okradli salon kosmetyczny i sklep warzywny. Grozi im 10 lat więzienia

Mężczyźni zatrzymani przez funkcjonariuszy ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego okradali małe punkty usługowe oraz sklepiki. Tym razem ich łupem stała się część utargów oraz sprzęt komputerowy. Ze wstępnych szacunków wynika, że suma strat przekroczyła 6000 złotych.

Sprawcy wykorzystując zmrok, włamali się do zakładu kosmetyczno-fryzjerskiego. Podważyli okno, splądrowali zakład i wynieśli z niego laptop oraz około 1000 złotych. Niedługo potem miała miejsce druga kradzież. Tym razem włamali się do warzywniaka. Wybili szybę, weszli do środka, wyjęli z szuflady stołu 1100 złotych, po czym tą samo drogą wyszli z budynku.

O kradzieży zaalarmował policjantów administrator jednego z obiektów. Po przejrzeniu monitoringu ruszono w poszukiwaniu mężczyzn widocznych na nagraniu. Sprawców namierzono, gdy dzielili się łupami. Policjanci prowadzący sprawę Krystiana P. i Bartłomieja K. mają podstawy, by sądzić, że mężczyźni mogą mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami.

Dziewiętnastolatkowi [Krystian P.] i dwudziestotrzylatkowi [Bartłomiej K.] przedstawiono zarzuty: kradzieży z włamaniem, działając wspólnie i w porozumieniu. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

 Więcej o przestępstwach na terenie Śródmieścia znajdziecie TU.

JK