park kwiatki - Park Praski w nowym wydaniu. Co się zmieni?

Za nami inwentaryzacja drzew i krzewów w Parku Praskim, która pozwoli Zarządowi Zieleni na sprawne zarządzanie i pielęgnację, tak ważną chociażby ze względu na bezpieczeństwo użytkowników parku. To jednak nie koniec prac. Co jeszcze zaplanowano, by zabytkowy zieleniec nadal sprzyjał rekreacji i odpoczynkowi od miejskiego zgiełku? Poznajcie szczegóły.

W Parku Praskim na poszczególnych drzewach pojawiły się specjalne tabliczki z numerem identyfikacyjnym, które umożliwią mieszkańcom sprawdzenie w miejskim serwisie mapowym [w zakładce: Zieleń] podstawowych informacji o stanie zdrowia rośliny. To efekt przeprowadzonej inwentaryzacji. W sumie pracownicy Zarządu Zieleni zbadali 2266 drzew, 82 pojedynczych krzewów oraz 189 grup krzewów i 6 grup drzew.

To jednak nie koniec prac zmierzających do uatrakcyjnienia miejskiego zieleńca. Jak podaje stołeczny ratusz, „do końca września na placu zabaw pojawią się dwa nowe urządzenia dla dzieci z niepełnosprawnościami. Zarówno karuzela, jak i pokaźnych rozmiarów zestaw zabawowy zostały zaprojektowane tak, by mogli z nich korzystać najmłodsi poruszający się na wózkach inwalidzkich. Realizacja tegorocznego projektu budżetu obywatelskiego będzie sprzyjała wspólnej zabawie oraz integracji. Co najważniejsze dla dzieci – montaż nowych urządzeń nie spowoduje czasowego zamknięcia placu zabaw”.

Jak zapowiada miasto, Park Praski będzie nadal modernizowany przez kolejne dwa lata. Prace przeprowadzone zostaną w parkowych alejkach, dzięki czemu spacerowicze zaczną przemierzać zieleniec po wyrównanej nawierzchni oraz skorzystają z nowych ławek i wymienionych koszy na śmieci. Nowością będzie również fontanna posadzkowa, zamontowana w okolicach rzeźby „Żyrafa”, którą mieszkańcy wybrali w budżecie obywatelskim.

Więcej o modernizacji przeczytacie TU.

JK