dziewczynka - Pedofil na Pradze-Południe. Nagabywał dziewczynkę w okolicy Ostrobramskiej

„Uwaga! Pedofil nadal grasuje na terenie Pragi Południe. Ostatnio nagabywał dziewczynkę w okolicy Lidla przy Ostrobramskiej. Z tego co mi wiadomo, udało jej się uciec do pobliskiej szkoły” – napisała Pani Patrycja na Facebooku, by przestrzec rodziców przed niebezpieczeństwem, jakie grozi ich dzieciom. O komentarz w sprawie poprosiliśmy Oficera Prasowego Komendanta Rejonowego Policji Warszawa VII, nadkom. Joannę Węgrzyniak.

Sygnały o tym, że na Pradze-Południe grasuje gwałciciel, który zaczepia nieletnich, docierały do mediów już we wrześniu br. To właśnie wtedy miała miejsce sytuacja przy ul. Meissnera w okolicach przedszkola, gdy 50-letni mężczyzna zaczepił 10-letniego chłopca i natarczywie namawiał go na pójście z nim do domu w zamian za słodycze.

Teraz ponownie zaniepokojeni mieszkańcy zasygnalizowali, że nieznany mężczyzna zaczepiał w okolicy Lidla przy ul. Ostrobramskiej dziewczynkę. Z opublikowanej przez Panią Patrycję na Facebooku informacji wynika, że dziecku udało uciec się przed natrętem do pobliskiej szkoły.

Zapytana o sprawę nadkom. Joanna Węgrzyniak poinformowała, że o wszelkich dotychczasowych doniesieniach policja dowiedziała się z mediów. Wrześniowy przypadek był sprawdzany na podstawie doniesień medialnych, funkcjonariusze pojawili się we wskazanym miejscu, zarówno dzielnicowi, jak i policjanci operacyjni. Pani nadkomisarz zapewnia, że tego typu sprawy, dotyczące małoletnich oraz przestępstw na tle seksualnym traktowane są priorytetowo. Jednocześnie powiedziano nam, że informacja o tym, że obcy mężczyzna zaczepiał dziewczynkę w okolicach Lidla przy ul. Ostrobramskiej nie wpłynęła. Policja prosi wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje o zdarzeniu o zgłoszenie sprawy.

Komenda Rejonowa Policji Warszawa VII – Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

JK