Legia PP - Pięć bramek w Łodzi. Legia wyeliminowała Widzew

Pięć bramek zobaczyli kibice w Łodzi podczas klasyku w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. Legioniści pokonali Widzew 3:2. Emocji nie brakowało. W następnej rundzie również rezerwy!

Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania, jednak w pierwszej Warszawiacy mieli swoje sytuacji, których nie potrafili zamienić na bramkę. Najbliżej pokonania bramkarza gospodarzy był Arvydas Novikovas. Na drugą odsłonę Legioniści wyszli bardziej nastawieni bojowo i już po sześciu minutach prowadzili dwoma bramkami. Jednak drugoligowiec doprowadził do wyrównania i mogło się wydawać, że albo pójdą za ciosem, albo będziemy mieć dogrywkę. Na szczęście dla Wojskowych nic z tych dwóch rzeczy się nie wydarzyło i to Legioniści zdobyli bramkę na wagę awansu do kolejnej rundy. Losowanie par 1/8 finału odbędzie się we wtorkowe południe.

Co ciekawe w walce o ćwierćfinał zagrają rezerwy Legii. Drugi skład wicemistrzów Polski pokonał na stadionie w Ząbkach pierwszoligową Odrą Opole 1:0, po pięknej bramce 18-letniego Patryka Konika. Również na uwagę zasługuje asysta jego młodszego o dwa lata kolegi.

1/16 finału Totolotek Pucharu Polski
środa, 30.10.2019, godz. 20:30
Widzew Łódź – Legia Warszawa 2:3 (0:0)
Marcin Robak 58′ (k), Artur Jędrzejczyk 73′ (s) – Jose Kante 48′, Paweł Wszołek 51′, Igor Lewczuk 84′

skład Legii: Radosław Cierzniak – Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, Mateusz Wieteska, Michał Karbownik, Arvydas Novikovas (58. Walerian Gwilia), Paweł Wszołek, Domagoj Antolić, Andre Martins, Luquinhas, Jose Kante (87. Jarosław Niezgoda).