powsin plac zabaw - Piękny, ekologiczny plac zabaw w Powsinie zaprasza

W Warszawie powstaje coraz więcej placów zabaw. I choć mieszkańcy nadal odczuwają w tej materii deficyt, narzekając na brak nowoczesnych miejsc dla dzieci chociażby na Pradze-Północ, to miasto może pochwalić się kolejną realizacją. Tym razem atrakcyjny zakątek zabaw dla najmłodszych warszawiaków powstał w Powsinie przy ul. Rydzowej.

Mali eksploratorzy przestrzeni otrzymali estetyczny i bezpieczny plac zabaw wykonany z ekologicznych materiałów. Leśny Plac Zabaw znajdziecie przy ul. Rydzowej 1A, obiekt wybudowany został na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich. Leśne domki, drewniane labirynty czy zjeżdżalnie w tak zielonych okolicznościach przyrody to prawdziwa gratka dla miłośników zabawy na świeżym powietrzu. Miejsce może również służyć prowadzeniu zajęć przyrodniczych.

„Na placu zabaw czeka m.in. kulodrorm, który odzwierciedla obieg wody w przyrodzie, słupek do wspinania przypominający huby na pniu i piaskownice w kształcie gniazda. Do dyspozycji najmłodszych są hamaki, podniesiona leśna rabata z labiryntem i tunelem, tor przeszkód wykonany z pieńków, a także wieża ze zjeżdżalnią”.

Nowa „miejscówka” dla milusińskich kosztowała ponad 551 tysięcy złotych. Leśny zakątek czynny jest codziennie w godzinach 8.00 – 18.00.

Zdj. Lasy Miejskie – Zielona Warszawa/Adrian Uszkiewicz

JK