Pierwsze - Pierwsza przygoda ze sportem

W ostatnią niedzielę w sali gimnastycznej SP 185 na Gocławiu z inicjatywy klubu Sekai Karate Sinkyokushin zorganizowany został  turniej karate o Puchar Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, w którym udział wzięło prawie 80 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych Warszawy. Gośćmi honorowymi byli przedstawiciele dzielnicy i władz SP 185. Zawody prowadził Sensei Grzegorz Jaros, posiadacz czarnego pasa karate (4 dan). Turniej tradycyjnie rozpoczął się przysięgą DOJO, złożoną przez jednego z zawodników.

Drugie - Pierwsza przygoda ze sportem

Przed właściwymi zawodami odbyły się trzy pokazowe walki,  jedna z udziałem utytułowanej zawodniczki Pauliny Tarczyńskiej, posiadaczki brązowego pasa karate.

czwarte - Pierwsza przygoda ze sportem

W zawodach wzięli udział zawodnicy na różnych poziomach  zaawansowania; od początkujących z pomarańczowymi pasami (10 kyu), poprzez niebieskie (8 kyu) do zaawansowanych w pasach żółtych (5 kyu). Zacięta rywalizacja poszczególnych par zawodników w konkurencji kata/kihon oceniana była przez pięcioro sędziów – doświadczonych trenerów karate.

ósme - Pierwsza przygoda ze sportem

dziewiąte - Pierwsza przygoda ze sportem

dziesiąte - Pierwsza przygoda ze sportem

Na zakończenie turnieju wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za zajęcie poszczególnych miejsc i pamiątkowe puchary.

jedenaste - Pierwsza przygoda ze sportem

 –.czternaste - Pierwsza przygoda ze sportem

W rozmowie z naszą redakcją Sensei Grzegorz Jaros powiedział: – Zorganizowaliśmy te zawody przede wszystkim dla najmłodszych, którzy dopiero od września weszli w treningi i rozpoczynają swoją przygodę z kulturą fizyczną. Ważne jest, abyśmy od najmłodszych lat zaszczepiali czerpanie przyjemności z kultury fizycznej, żeby kiedyś, w przyszłości, dzieci mogły uprawiać inne dyscypliny sportu na bazie wszechstronnego rozwoju, który daje karate. Ta pierwsza przygoda ze sportem jest kluczem do tego, żeby mobilizować dzieci i rodziców do aktywności fizycznej. Cieszę się, że władze dzielnicy Praga Południe dbają o nas i wspierają nasze działania –.

 

Tekst i zdjęcia

Włodek Pawłowski