ekopark - Pierwszy Ekopark w Warszawie. Wielkie otwarcie nowej atrakcji w Ursusie już dziś!

Na terenie dawnych zakładów ZPC Ursus, wzdłuż ulicy Gierdziejewskiego, powstał pierwszy w stolicy Ekopark. Już dziś nastąpi otwarcie I etapu budowy nowego obiektu. Docelowo na gości czekać będą ścieżki edukacyjne, siłownia plenerowa oraz wybieg dla psów. Ale to ekologiczne rozwiązania wykorzystane do jego budowy wyróżnią go na tle innych miejskich zieleńców.

Nowa przestrzeń rekreacyjna, która powstanie w sumie na 5-hektarowych terenach pofabrycznych w obrębie ulic Czerwona Droga, Wolności i Orłów Piastowskich ma przyciągać warszawiaków naturalistycznym, zbliżonym do dzikiego, charakterem. Inwestycja została podzielona na etapy. Pierwszy obejmuje 3,3 hektarowy teren od ul. Czerwona Droga do ul. Stanisława Leszczyńskiego. Już dziś część atrakcji oddana zostanie do użytku mieszkańców. Drugi – od ul. Warszawskiej do ul. Czerwona Droga – realizowany będzie w 2019 r. Koszt budowy to blisko 10 mln zł. Ponad  70% tej kwoty pochodzi z dofinansowania unijnego.

Jaki będzie Ekopark? Nawierzchnia ścieżek wykonana ma być z materiałów mineralnych przyjaznych środowisku, w parku znajdą się niecki retencyjne, dzięki którym miejsce będzie regularnie nawadniane, a nasadzenia stanowić będą rośliny będące doskonałym pokarmem dla owadów i małych zwierząt. Ponadto w parku znajdziecie budki lęgowe oraz zachowane cenne przyrodniczo drzewa.

Wśród atrakcji Ekoparku będą: siłownia plenerowa, plac zabaw wykonany z naturalnych materiałów, wybieg dla psów oraz toalety. Całość będzie dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami.

Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce dziś o godzinie 11:00. W uroczystości wezmą udział władze miasta i dzielnicy. W programie otwarcia spacer ścieżką edukacyjno-przyrodniczą.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie TU.

fot. UD Ursus

JK