pobicie - Pobili mężczyznę przy Dworcu Wileńskim. Policja prosi o pomoc

Sprawców pobicia, do jakiego doszło pod koniec sierpnia na przystanku autobusowym przy Dworcu Wileńskim, poszukuje policja. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości i miejsca pobytu osób ze zdjęć.

Policjanci z północnopraskiego wydziału kryminalnego prowadzą czynności w związku z pobiciem, do którego doszło w dniu 22 sierpnia br. Około godziny 21.00 pokrzywdzony czekał na przystanku autobusowym w stronę Matek, przy Dworcu Wileńskiem. W pewnym momencie dostrzegł dwóch nieznanych mężczyzn i kobietę z dużym czarnym psem – najprawdopodobniej dogiem, prowadzonym na charakterystycznych czerwonych szelkach. Do trzyosobowej grupy dojechało dwóch mężczyzn na rowerach górskich. Mężczyźni podeszli na przystanek autobusowy i bez wyraźnej przyczyny zaczęli bić i popychać pokrzywdzonego. Po kilkunastu uderzeniach, spłoszeni przez przechodniów, uciekli w nieznanym kierunku.

Policja zabezpieczyła nagranie z monitoringu. Każdy, kto rozpoznaje mężczyzn na opublikowanych zdjęciach, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę, w siedzibie jednostki przy ulicy Jagiellońskiej 51, telefon całodobowy (22) 603 75 55 lub (22) 603 84 29.

Rysopis sprawców:

Pierwszy mężczyzna – wiek około 25 lat, normalnej sylwetki, średniego wzrostu, miał czarne krótkie włosy, okulary korekcyjne, ubrany był w czerwoną bluzę z kapturem, czarne krótkie spodenki, czarne buty, na ramieniu miał plecak koloru czarnego. Prowadził czarnego dużego psa – prawdopodobnie doga, którego trzymał na czerwonych szelkach i smyczy.

pobicie 2 - Pobili mężczyznę przy Dworcu Wileńskim. Policja prosi o pomoc

Drugi mężczyzna – wiek około 25 lat, szczupłej sylwetki, wysoki, włosy ciemny blond, ubrany w czarny t-shirt, czarne spodnie i czarne buty.

pobicie4 - Pobili mężczyznę przy Dworcu Wileńskim. Policja prosi o pomoc

Trzeci z mężczyzna – przyjechał na rowerze typu górskiego kol. czarnego, jest w wieku około 20 – 25 lat, normalnej budowy ciała, miał włosy ciemne krótkie, ubrany był w szarą koszulkę i niebieskie jeansy.

Czwarty mężczyzna – również poruszał się na rowerze górskim kol. srebrnego, jest w wieku około 20 lat, szczupłej sylwetki, miał włosy ciemne, ubrany był w szarą bluzę, czarną koszulkę oraz szare krótkie spodenki.

pobicie3 - Pobili mężczyznę przy Dworcu Wileńskim. Policja prosi o pomoc

Każdy, kto dysponuje jakimiś informacjami o tych osobach, proszony jest o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami wydziału kryminalnego, w siedzibie jednostki przy ulicy Jagiellońskiej 51, tel. (22) 603 84 29, (22) 603 75 55, powołując się na numer sprawy l.dz. KR-I-5644/19.

Informacje można przekazać, pisząc na adres: oficer.prasowy.krp6@ksp.policja.gov.pl.

Policja gwarantuje anonimowość.

KRP VI

JK