APOSTROF GRAFIKA ZYGMUNT MIŁOSZEWSKI - Polsko-francuska kuchnia Zygmunta Miłoszewskiego, Dziewczyny z Wypiekami oraz autorka „Leksykonu smaków” na Festiwalu Apostrof!

Tartiflette z oscypkiem i grzyby po burgundzku prosto z książki Zygmunta Miłoszewskiego, desery od Małgorzaty Nagat i Agaty Stankiewicz, które potrafią sprostać najtrudniejszym wymaganiom miłośników słodkości oraz Niki Segnit, autorka książki uznawanej za biblię smaków – tak zapowiadają się kulinarne atrakcje Festiwalu Apostrof, który właśnie wystartował.

Kuchnia inspirowana literaturą

W piątek w ogrodzie Teatru Powszechnego zostanie otwarta restauracja pop-up serwująca dania, które na talerz trafią wprost z kart książek! Wszystko za sprawą czwartej edycji organizowanego przez Empik Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. „Scenariusz” na przystawki i dania główne opracował Zygmunt Miłoszewski, autor powieści „Jak zawsze”. Historia o parze, która dostała szansę ponownego przeżycia swojej miłości, osiągnęła w Polsce ogromny sukces i do tej pory sprzedała się w ponad dwustutysięcznym nakładzie! Półtora roku po premierze bestsellerowej komedii ironiczno-romantycznej, festiwalowicze będą mogli spróbować dań inspirowanych fabułą książki. Serwowane będą klasyczne dania francuskie w wersji wege wzbogacone o polski akcent: tartiflette z oscypkiem, grzyby po burgundzku, galette po rusku. Na talerzach festiwalowi goście znajdą cukinię, ziemniaki, bakłażan, paprykę, buraki, camembert oraz ser koryciński. Do tego polskie zioła i francuskie czerwone wino. Za przygotowane dania odpowiada Robert Harna, szef kuchni, konsultant kulinarny i wykładowca. Wszystkie potrawy w Klubie Festiwalowym podawane będą na biodegradowalnych naczyniach Biotrem, produkowanych z naturalnych pszennych otrąb spożywczych.

Warsztaty kulinarne

O desery w festiwalowej kuchni zadbają Małgorzata Nagat i Agata Stankiewicz – autorki książki „Dziewczyny z wypiekami” (Burda Książki). Kreatorki niezwykłych tortów przeprowadzą też w niedzielę warsztaty. Mistrzynie słodkości inspirować będą do tworzenia poczęstunków domowej roboty. Dla miłośników eksperymentów kulinarnych organizatorzy festiwalu przygotowali zajęcia pod okiem ekspertki od niekonwencjonalnych połączeń – Niki Segnit. Autorka niezwykle popularnego „Leksykonu Smaków” podpowie, jak łączyć ryzykowne zestawienia: wołowinę i cytrusy, grzyby z borówkami, ostrygi z arbuzem, a nawet kaszankę z czekoladą.

Warsztaty są bezpłatne, obowiązują zapisy w apostrof.goingapp.pl.

25 maja, godz. 12:00 OGRÓD POWSZECHNY,
25 maja, godz. 14:00 OGRÓD POWSZECHNY

Sztuka gotowania – warsztaty

Warsztat kulinarny prowadzony przez Niki Segnit.

Na początku warsztatu rozmowa z autorką „Sztuki gotowania”, którą poprowadzi Katarzyna Burzyńska.

26 maja, godz. 15:00 OGRÓD POWSZECHNY

Dziewczyny z wypiekami – warsztaty

Warsztaty kulinarne Agaty Stankiewicz i Małgorzaty Nagat.

Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki możliwe do pobrania o przez Apilikację Going lub stronę apostrof.goingapp.pl

Kuchnia festiwalu Apostrof będzie działać od piątku, 24 maja od godziny 16:00 do niedzieli 26 maja do godziny 22:00.

Piątek, 24 maja – 16:00 – 22:00

Sobota, 25 maja – 12:00 – 22:00

Niedziela, 26 maja – 12:00 – 22:00

Lokalizacja:

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

Ogród Powszechny: Zamoyskiego 20, Warszawa 

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury

20-26 maja 2019 roku

Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice

Organizator: Empik

Partnerzy: Teatr Powszechny w Warszawie, Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Czarne, SIW Znak, Wydawnictwo Pauza, Wydawnictwo Albatros, Świat Książki, Wydawnictwo Filia, Wydawnictwo W.A.B., Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo Sonia Draga, Powergraph, Burda Książki, Wydawnictwo Insignis, Wydawnictwo Wielka Litera, Strefa Wolnosłowa

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Radio TOK FM, Polityka, Pismo, Vogue Polska, Lubimyczytac.pl, Going.
Partner kuchni festiwalowej: Biotrem

www.festiwalliteratury.pl

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/400755010501040/

 

Informacja prasowa