misiaki pluszaki - „Pomóż się przytulić” – zbieramy maskotki dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka

Pobyt w szpitalu związany jest z dużym stresem, szczególnie u dzieci. W Centrum Zdrowia Dziecka wykonywanych jest blisko 20 tys. operacji i zabiegów w pełnej narkozie. By zminimalizować strach oraz osamotnienie małych pacjentów tuż po operacji, możecie przekazać im pluszowego misia. Serdecznie zachęcamy do włączenia się w ogólnopolską zbiórkę pluszaków.

Możecie ułatwić dzieciom pobyt w szpitalu i moment wybudzenia się po narkozie operacyjnej. Włączcie się do akcji, dzięki której każdy mały pacjent tzw. z sali wybudzeń w Centrum Zdrowia Dziecka otrzyma pluszową maskotkę, która choć trochę uprzyjemni mu trudny czas.

Pojemniki, do których możecie przekazać pluszaki znajdują się m.in. w:

– Urzędzie Dzielnicy Praga-Północ na IV p. w pokoju 432

– Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów przy ul. Kajakowej 12B.

Zabawki możecie również dostarczyć lub wysłać na adres: WCK ul. Żegańska 1a, 04-711 Warszawa, z dopiskiem: Mieszkańcy Wawra Rodzicom z CZD.

Pamiętajcie, ze względu na bezpieczeństwo dzieci, które są po operacjach, pluszaki muszą być nowe, z metką. Zbiórka trwa do końca lipca.

Inicjatorką akcji jest Anna Ojer, Warszawianka Roku 2018, doceniona m.in. za działania na rzecz rodziców dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka.

Więcej o projekcie przeczytacie TU.

JK