legia - Porażka Legii w hicie kolejki

Legia Warszawa przegrała 1:0 na własnym stadionie z Piastem Gliwice w hicie 34. kolejki piłkarskiej Lotto Ekstraklasy.

Jedyna bramka w meczu padła już w trzynastej minucie spotkania, po pięknym uderzeniu z woleja Hiszpana Badii. W tej sytuacji nie można winić Radosława Cierzniaka, ponieważ nie dość, że strzał był bardzo silny, to jeszcze oddany był z szóstego metra. Legioniści mieli swoje okazje do wyrównania, ale niestety w kilku sytuacjach bardzo dobrze interweniował golkiper gości lub dosłownie brakowało milimetrów, kiedy to w 39. minucie Michał Kucharczyk uderzył w słupek. W drugiej połowie goście mieli dwie groźny kontrataki. Raz Cierzniak po strzale Hateleya wybił piłkę na poprzeczkę, a innym razem piłka po uderzeniu Valencii trafiła w słupek.

W następnej serii spotkań Legia, która mimo porażki nadal jest liderem, podejmie Pogoń Szczecin. Mecz zostanie rozegrany na stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego za tydzień, tj. 12 maja o godzinie 15:30.

04.05.2019, godz. 20:30
Legia Warszawa – Piast Gliwice 0:1 (0:1)
Gerard Badia 13′

Skład Legii: Radosław Cierzniak – Marko Vesović, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha, Michał Kucharczyk (46′ Iuri Medeiros), Andre Martins, Domagoj Antolić (84′ Miroslav Radović), Kasper Hamalainen, Sebastian Szymański, Carlitos (73′ Sandro Kulenović).