rembielinska pozar - Pożar bloku przy Rembielińskiej na Bródnie. „Zaczęło się od śmieci”

Do pożaru bloku przy ul. Rembielińskiej 19 na warszawskim Bródnie doszło dziś ok. godz. 4 nad ranem. W dziesięciopiętrowym budynku mieszkalnym zniszczeniu uległa elewacja, okna na klatce schodowej oraz w mieszkaniach. Jak podaje Straż  Pożarna – Prawdopodobną przyczyną było nagromadzenie śmieci […] –.

Ogień pojawił się około godz. 4.00, w ogniu stanęły zgromadzone pod budynkiem, nieodbierane przez wiele dni gabaryty.

– Prawdopodobną przyczyną było nagromadzenie śmieci i pozostałości mebli, które zostały składowane przed budynkiem. Widocznie ktoś rzucił tam niedopałek i doszło do zajęcia się elewacji – powiedział w rozmowie z TVN24 Piotr Antonowicz z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Płomienie zajęły elewację od parteru po ostatnie piętra. Na miejscu zdarzenia pojawiła się Straż Pożarna oraz Policja. Pożar strawił elewację w jednym pionie. Płomienie weszły do mieszkań, obecnie okna w budynku są powybijane. Po oddymieniu budynku lokatorów wyprowadzała Policja, funkcjonariusze przeprowadzili ewakuację bez masek ochronnych. Jak zapewniają służby, w pożarze nie było ofiar, akcja gaśnicza zakończyła się o godz. 5 rano.

Problem wywozu gabarytów na Targówku, w tym m.in. na osiedlu Bródno trwa od wielu tygodni.  Za wywóz odpowiedzialna jest firma Partner, która o pożarze dowiedziała się z mediów. Przedstawicielka nowego operatora odpadów Julia Bojanowska w oficjalnym oświadczeniu stwierdza, że Partner dopełnił obowiązku wywozu zgodnie z umową. Gabaryty odbierane są raz w miesiącu. 

Więcej o pożarze przeczytacie TU.

JK