X Pragnienie Czytania 2019 jpg - Pożerasz książki? Pragnienie Czytania już w najbliższą sobotę
pawellokietek 998x1024 - Pożerasz książki? Pragnienie Czytania już w najbliższą sobotę
Paweł Łokietek

X Pragnienie Czytania zawita na Warszawski Gocław już 11 maja. Organizatorem jest największa biblioteka na Pradze Południe im. Zygmunta Jana Rumla,  znana ze swojej aktywności w życiu społecznym oraz Centrum Promocji Kultury. Wydarzeniu towarzyszyć będzie szereg atrakcji, nie tylko dla miłośników książki.

Warszawski Gocław zwykle nie był kierunkiem warszawiaków na ciekawe spędzenie czasu. Tym razem jest inaczej. Park nad Balatonem to atrakcyjne miejsce, które działa jak magnez. Duży plac zabaw i kawiarnia nad jeziorkiem, gdzie można wypożyczyć rower wodny. Klimat miejsca sprawia, że przez chwilę czujemy się na mazurach. To także miejsce wielu wydarzeń. Jednym z nich jest Pragnienie Czytania i wbrew pozorom, nie tylko o książkach.

Warto przyjść już na sam początek. Od 12:00 rozpoczyna się kiermasz książek. W tym samym czasie będziemy mogli skorzystać z konsultacji z psychodietetykiem Martą Stefańską-Parafiniuk albo warsztatów cukierniczych, gdzie nauczymy się jak atrakcyjnie dekorować własne wypieki.

Jedną z atrakcji są spotkania autorskie z Jarosławem Kretem dziennikarzem telewizyjny, fotoreporterem i podróżnikiem, a także z Edytą Jungowską, która podczas wydarzenia zostanie nagrodzona tytułem Ambasadorki Dobrej Książki. Od 13:00 będziemy mogli porozmawiać również z Agatą Lewandowską, autorką wielu publikacji z dziedziny dietetyki.

Dzieci także nie powinny się nudzić. Biblioteka przygotowała zajęcia multisensoryczne kolory i smaki Indii, rozgrywki gier planszowych, warsztaty pszczelarskie, plastyczne i wiele innych. Uprzyjemniać atmosferę będzie szereg artystów muzycznych i scenicznych m.in. Grzegorz Domański i Robert Lipka w szlagierach międzywojennej Warszawy. Posłuchamy także piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu solistów, kwartetu i chóru teatru N.O.R.A. Nie zabraknie minirecitalu zespołu Funky Voices, a na koniec koncertu zespołu DGZZ. Wydarzenie kończy się o 19:00.

Odnośnik do wydarzenia -> X Pragnienie Czytania
Cały program